Przedszkola „Ku przyszłości” w Zgórsku i Dulczy Wielkiej

Drukuj
PDF

20 października 2012 roku odbyła się inauguracja Niepublicznych Punktów Przedszkolnych Akademia Przedszkolaka „Ku przyszłości” w Zgórsku i Dulczy Wielkiej. Gościem honorowym uroczystości był senator Władysław Ortyl.

Przedszkola powstały ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pozyskanych przez Stowarzyszenie „Ku przyszłości” w Partyni z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Na prowadzenie przedszkoli w Zgórsku i Dulczy Wielkiej łącznie uzyskano 1 mln zł .

Z inicjatywy Stowarzyszenia „Ku przyszłości” oficjalnego otwarcia doczekało się niepubliczne przedszkole w Zgórsku i Dulczy Wielkiej. Inauguracji towarzyszyli senator Władysław Ortyl, europoseł Tomasz Poręba, sołtysi, Zarząd Stowarzyszenia z Marią Napieracz na czele, Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia „Ku przyszłości” , proboszcz  Stanisław Niemiec, proboszcz  Andrzej Ślusarz, nauczyciele i rodzice.

Uroczyste przecięcia wstęg w obu punktach, których dokonali senator Ortyl, euro poseł Poręba, sołtysi, Prezes Maria Napieracz oraz księża były oficjalnym otwarciem drzwi do Akademii Przedszkolaka. Przy tej okazji poświecone zostały budynki przedszkolne oraz krzyże, zawieszone w salach.

Dziś odsłaniamy nową niezapisaną jeszcze kartę historii i tego miejsca. Postaramy się zapisać ją mądrze i odpowiedzialnie. Właśnie z troski o dziecko wiejskie o jego rozwój wypływa chęć niesienia im pomocy w postaci kolejnych punktów przedszkolnych w naszej gminie prowadzonego przez stowarzyszenie  z Partyni – mówiła Prezes Stowarzyszenia Maria Napieracz.


Pasuję Cie na przedszkolaka

Uroczystość wzbogacona została częścią artystyczną z udziałem maluchów, co stanowiło wprowadzenie do pasowania na przedszkolaka. Wypowiadając słowa „pasuję Cię na przedszkolaka” dokonali tego senator Ortyl i euro poseł Poręba. W tych czasach, które charakteryzują się  niżem demograficznym dla naszego kraju, to aktywne służenie rodzinie przez Zarząd Stowarzyszenia jest niezmiernie miłe- mówił senator Ortyl.

Zwracając się do dzieci euro poseł Poręba wyraził zadowolenie, że  mają one możliwość rozpoczęcia nauki w miejscu, które budzi szacunek i uznanie. Bardzo się cieszę, ze takie miejsca powstają na Podkarpaciu. Przedszkole  jest najważniejsze z punktu widzenia kształcenia dziecka, bo to właśnie tu w przedszkolu poznaje otaczający je świat. Życzę, żeby z tego miejsca wychodzili jak najlepsi uczniowie i jak najlepsi Polacy- dodał.

Słowa uznania i gratulacji padły także z ust sołtysów. Życzenia i  pochwały przekazał listowanie nieobecny na inauguracji burmistrz Radomyśla Wielkiego Józef Rybiński.

źródło: czyliwiesz.pl

wstecz

www.ortyl.senat.pl copyright C 2009 - 2013 design by grapek []